E-commerce czyli handel w internecie.


Najważniejsze wydarzenia w historii handlu internetowego.1979-Michael Aldrich podłączył zmodyfikowaną wersję odbiornika telewizyjnego do sieci EDI za pomocą kabla telefonicznego. Sprawił, że za pomocą menu możliwe stało się wybieranie produktów, które chce się zakupić. Tak powstał teleshopping, przodek handlu w internecie.
W roku 1984 w USA powstał Electronic Mall-pierwszy sklep internetowy działający na skale całego kraju. Ważnym rokiem dla historii  e-commerce był 1994, w tym roku powstał gigant rynku tj. Amazon.
Kolejnym krokiem do upowszechnienia się handlu w internecie było powstanie Pay Palu w 1998. Wraz z rozwojem e-commerce powstaje Payment Card Industry Security Standards Douncil, która zaczęła dbać o to, żeby biznes przestrzegał najwyższych dostępnych standardów bezpieczeństwa. W ostatnich latach handel w internecie zdominował nasze życia. Założenie sklepu internetowego stało się bardzo tanie, sklepy ewoulują, a sam e-commerce stał się niesamowicie wygodny i dostępny dla wszystkich. 

Komentarze